Září 2017

Karboš bez strouhanky nebo housky

30. září 2017 v 16:10 Smažené
Suroviny: 500 gramů mletého (tady je velmi dobrá klasická směs vepřové-hovězí, ale dají se dělat i jen z čuníka nebo třeba z kuřete nebo krůty, čistě hovězí to už je trochu něco jinýho), 1 vejce, 1 střední cibulka, sádlo, 4 stroužky česneku, 2 lžíce hořčice, pepř, sůl, pálivá paprika, sladká paprika, majoránka, provensálské koření, sádlo (olej)

Recept: Karboše to je středoevropská klasika. Každá domácnost je dělá trochu jinak, ale většina receptů na tradiční karbanátek využívá strouhanku nebo housku rozmočenou v mléku. Ale jde to i bez nich a podle mého skromného názoru, jsou vlastně ve finále i lepší. I když samozřejmě o chutích nemá moc smysl diskutovat, každý je máme trochu jiné.

Cibuli oloupeme a nasekáme na malé kostičky. Mleté maso pořádně zpracujeme. Přistupujeme k němu jako k těstu, mneme, válíme a mělníme, až nám začne mnohem lépe u sebe držet. Pak k němu přidáme nasekanou cibulku, vymačkáme stroužky česneku. Rozklepneme vejce, ochutíme hořčicí, opepříme, dáme trošku sladké i pálivé papriky, na půl lžičky provensálského koření i majoránky a znovu všechno zpracujeme. Vlhkýma rukama tvarujeme karboše, které potom na rozpáleném sádle rovnoměrně z obou stran usmažíme.

Recept na kyselé ryby

29. září 2017 v 15:04 Ryby
Suroviny: 250 gramů sleďových filetů, 4 cibule, 150 ml octa, 2 lžíce cukru, bobkový list, nové koření, sůl, pepř

Recept: Po libovolném flámu je kyselá rybička opravdu luxusní záležitost. Rozbouřený žaludek dostane přesně to co potřebuje a navíc člověk má doje, že vlastně jí i něco zdravého. Jenže nejsou kyselé ryby jako kyselé ryby. To, co se prodává v obchodech, nějaké monstrum, bůh ráčí vědět z jakého důvodu, téměř vždy "obohacuje" o různá umělá sladidla. Ta rozhodně dobré chuti neprospívají, a navíc téměř vždy je tam stejně navíc cukr, takže celé to zvěrstvo nevzniká ani z dietních důvodů. Nejlepším řešením je pak si udělat prostě vlastní kyselé rybičky doma.

Sleďové vykostěné filety ve slaném nálevu pořádně opláchneme. Cibuli nakrájíme na půlkolečka. Do hrnce nalijeme přibližně tři čtvrtě litru vody, přidáme ocet, cukr, několik bobkových listů, pár kuliček nového koření i pepře a špetičku soli. Svaříme. Do vroucího nálevu vložíme cibuli a ještě minutku povaříme. Vše schladíme v misce se studenou vodou. Do vyvařených sklenic vkládáme sleďové pláty na střídačku s cibulí (a nebo je svineme na okrajích a dovnitř vložíme cibulku). Zalijeme octovým nálevem, zavíčkujeme a necháme alespoň den odstát. A lahůdka k pivku či na kocoura je hotova...