Březen 2015

Žemlovka s jablky

31. března 2015 v 17:58 Sladké
Suroviny: 1 a 1/4 veky, 5 jablek, 1/2 kostky másla nebo nějakého tuku na vymazání, mléko, rozinky, ořechy, skořice, cukr

Recept: Umytá a oloupaná jablka rozkrojíme na čtvrtiny a zbavíme jadřince (kdo má na něj vykrajovák, nemusí je čtvrtit). Nastrouháme na hrubém struhadle a vymačkáme část nadbytečné šťávy - tu můžeme pak vypít, trocha vitamínů ještě nikoho nezabila. Promícháme je s cukrem, skořicí, rozinkami a hrubě nasekanými ořechy. Pekáč pořádně vymažeme máslem - tak abychom viděli i vrstvu a vyložíme nakrájenými plátky veky, které jsme narychlo namočili do mléka. Na ně rozložíme nastrouhaná jablka a na to dáme další vrstvu namočené v mléku veky. Na vrch rozložíme máslo nakrájené na tenké plátky nebo nastrouhané na hoblinky a dáme do trouby rozpálené na sto sedmdesát pět stupňů. Pečeme necelou půl hodinku - žemlovka s jablky je hotová, když má křupavou kůrčičku.

Kachna se zelím a knedlíkem

30. března 2015 v 17:17 Drůbež
Suroviny:
1 kachna, kmín, sůl
1/2 kilogramu zelí, cibule, cukr, olej
1/2 kilogramu hrubé mouky, 1 houska, 1/4 litru mléka, 1 vejce, cukr, sůl, 1/4 kostky droždí (10 gramů)

Recept: Kachnu potřeme solí a kmínem, dáme do pekáče, podlijeme vodou, a dáme do trouby rozehřáté na necelých sto stupňů. Pečeme přiklopenou bez nakukování čtyři hodiny a pak zvýšíme teplotu na sto třicet stupňů a pečeme další dvě. V té chvíli si nakrájíme si cibulku, osmahnememe na oleji, přidáme kysané zelí, podlijeme, osladíme a vaříme pod pokličkou do měkka. Zaděláme těsto na knedlík (mouka, nakrájená houska, mléko, vejce, trocha cukru, soli a droždí), přichystáme si z něj dvě šišky a necháme je pod utěrkou. Kachnu odklopíme, polijeme výpekem, zaklopíme, vrátíme do trouby a zvýšíme teplotu na dvě stě stupňů. Za dvacet minut si nastavíme vodu na knedlíky (měla by vřít tak čtyřicet minut po vrácení kachny do trouby), když se začne vařit, dáme do ní nachystané šišky. Za deset minut kachnu odklopíme, znovu ji polijeme výpekem. Knedlíky otočíme, vylovíme, propícháme vidličkou, upečenou kachnu vytáhneme a naporcujeme. Na talíře rozložíme porci kachny, knedlíků a zelí podle chuti. Knedle polijeme výpekem.