Únor 2015

Michaná vajíčka se žampiony

17. února 2015 v 20:07 Nemaso
Suroviny: 6 vajec, 6 žampionů, 1 cibule, kousek slaniny, pepř, sůl

Recept: Slaninu si nakrájíme na kostičky a začneme ji pomalu na pánvi rozpouštět - pomalu, na rychlém ohni se spálí a je na vyhození. Přidáme jemně nasekanou cibulku, osmahneme ji dozlatova a k ní přidáme ještě nakrájené žampiony, které podusíme za občasného promíchání přibližně osm minut. Směs odstavíme, rozklepneme do ní vejce, opepříme čerstvě nadrceným pepřem, zamícháme a vrátíme na sporák, kde za neustálého promíchávání je smažíme dokud se nám nesrazí. Rovnou podáváme a baštíme s pečivem.

V surovinách je uvedená sůl, ale pozorný čtenář si asi všiml, že v postupu využitá není. Ono to totiž všechno záleží od nasolenosti slaniny. Pokud je jen minimálně, tak sůl přidáme spolu s pepřem a pokud je hodně slaná, tak ji raději nedáváme vůbec a míchaná vajíčka se žampiony osolí si každý na talíři podle toho, jak mu to nejvíc vyhovuje.

Originál brynzové halušky

14. února 2015 v 19:36 Nemaso
Suroviny: 600 gramů brambor, polohrubá mouka, 1 vejce, sůl, brynza, slanina

Recept: Brambory rozmixujeme nebo pokud možno co nejjemněji nastrouháme (slováci je natírají neboli rajbují). Pak k nim přidáme špetku soli, vejce a přidáme tolik polohrubé mouky, aby po vypracování nám vzniklo takové polotuhé těsto, které neteče, ale rozhodně pevnou šišku z něj ještě neuděláme. Dáme si vařit vodu do hrnce a na pánvičce si rozpustíme nakrájenou slaninu. Vařící vodu osolíme a pak speciálním sítem do něj nastrouháme halušky. Povaříme je přibližně čtyři minutky, slijeme, promícháme s brynzou, naložíme na talře a polijeme slaninou i s trochou omastku.

Jestliže nemáme doma síto na halušky, můžeme originál postup malinko upravit, přidat trochu více mouky a vypracovat si trošku tužší těsto, ze kterého si pak halušky vyrobíme odkrajováním nebo lžičkou nebo dokonce válením rukou. Je to trošku pracnější, jsou maličko pevnější, ale rozhodně je to lepší než nic :)