Prosinec 2014

Pečené kuře s celerem

17. prosince 2014 v 1:25 Drůbež
Suroviny: 1 kuře, 1/2 celeru, 2 mrkve, 1 cibule, 3 stroužky česneku, tymián, balsamicový ocet, sůl

Recept: Mrkev a celer oloupeme a nakrájíme na kostky. Cibuli nasekáme na hrubo, česneky rozčtvrtíme. Kuře vevnitř i zvenčí potřeme solí, do břišní dutiny dáme trochu celeru, dva rozkrojené stroužky česneku a trochu cibule. Na dno pekáče nasypeme promíchanou zeleninu, posypeme ji tymiánem, osolíme, podlijeme vodou a polijeme trochou balsamicového octa. Na toto voňavé lůžko umístíme kuře, pekáč zaklopíme a dáme do trouby rozehřáté na sto padesát stupňů. Po tři čtvrtě hodině zvýšíme teplotu na sto sedmdesát a po dalších patnácti minutách pekáč otevřeme. Kokodáka polijeme vypečenou šťávou a dopečeme dokud nemá zlatou kůrčičku. Pečené kuře s celerem pak podáváme s rýží.

Vinná klobása pečená i smažená

14. prosince 2014 v 0:58 Smažené
Suroviny: vinná klobása, olej

Recept: Tradičně dělám vinnou klobásu v trojobalu, křupavá, šťavnatá... ale přeci jen docela mastná, i když se člověk snaží s ubrousky dělat všemožné. A tím pádem hezčí polovička ji odmítá. Takže jsem se rozhodl pro vyzkoušení jiné varianty, čili bez trojobalu a v jednom případě byla upečená úplně na sucho v troubě a v druhém usmažena na oleji na pánvi.

Postup je naprosto banální, stačí ji rozkrájet na porce a ty trochu zavinout (ani není nutné spíchávat špejlí, protože jak se začne tepelně upravovat, tak souběžně s tím i tuhne). Při smažení ji hodíme na rozehřátý olej a z obou stran do křupava osmažíme. U trouby je to ještě snažší, stačí dát na pečící papír nebo silikon, zapnout ji na dvě stě stupňů a asi během dvaceti minut upéci.

A verdikt? Pečená vinná klobása je opravdu bez tuku, ale zdálo se mi, že ztratila i část chuti a hlavně střívko bylo takové gumové a nepříjemné. Smažená vinná klobása byla celkem fajn, ale při přípravě to docela prská a přeci jen nějaký olej na ní zůstal. Když budu líný obalovat, tak do druhé verze půjdu rád, první mě dost zklamala.