Září 2014

Gulášová polévka z pytlíku

17. září 2014 v 0:57 Polévky
Suroviny: 1 gulášová polívka z pytlíku (použitá rodinná), 1 cibule, 4 brambory, 2 stroužky česneku, pepř, sladká paprika, kmín, něco ostrého (chilli, pálivá paprika, tabasco), majoránka, olej

Recept: Brambory si oloupeme a nakrájíme na kostičky. Cibulku nasekáme na jemno a osmažíme na oleji. Hrnec odstavíme, zaprášíme sladkou paprikou, zamícháme, přidáme jeden vymačkaný česnek, kmín, zalijeme půl druhým litrem vody, vložíme brambory a dáme pod pokličkou vařit. Vaříme dokud brambory nejsou téměř hotové, ale ještě nesmí být měkké (od doby varu odhadem deset minut). Pak odebereme trochu tekutiny a v ní rozšleháme pečlivě gulášovou polévku z pytlíku (teda tu kašovitou hmotu co tam je). Vše nalijeme zpět, dochutíme zbylým stroužkem česneku, pořádnou porcí majoránky a něčím ostrým podle chuti a dovaříme podle návodu (mělo by to být nějakých dalších deset minut). Hotovo, podáváme.

A jak mě to vůbec napadlo? A tak zkouším různé věci co se prodávají a kromě chemie je hlavním problémem polévek z pytlíku jejich nedochucenost či obecně nanicovatost (gulášová polévka rozhodně není výjimkou). Ale když si člověk trošku pohraje, tak si udělá rychlé jídlo, které má aspoň nějaký šmak. A když se to nejí denně, tak to určitě nikoho nezabije :)

Obalovaný salám v těstíčku

10. září 2014 v 19:18 Uzeniny
Suroviny: junior nebo jiný měkký salám, například gothaj, vejce, mléko, pepř, mouka (množství záleží podle toho, kolik máme junioru), olej

Recept: Junior nakrájíme na plátky a z obou stran potřeme jemně umletým pepřem. V misce rozkvedláme jedno vejce s hladkou moukou a mlékem tak, aby nám vzniklo lepivé těstíčko (tohle množství by mělo stačit na přibližně půl kilogramu salámu). Junior z obou stran pořádně namočíme do těstíčka a položíme na rozpálený olej. Když je spodní část usmažená, lžičkou dokápneme trochu těstíčka nahoru (stéká) a obracečkou smaženku otočíme. Po dosmažení obalovaný salám rozložíme na talíře a dáme k němu bramborovou kaši nebo vařený brambor.

A poznámka ke konci, chtěl jsem si osvěžit studentská léta a... už to nebudu dělat. :) Ale třeba se najde někdo, komu to bude chutnat.