Leden 2014

České rizoto z uzeného kuřete

25. ledna 2014 v 19:26 Drůbež
Suroviny: 1 celé uzené stehno, hrst mraženého hrášku, hrst mražené mladé mrkve, 3 sáčky rýže, pepř, kurkuma, sůl, máslo, 4 stroužky česneku, nastrouhaný sýr

Recept: Z kuřecího stehna (pokud je hodně malé nebo je to jen palička a nenápadný cancourek masa navíc, tak klidně ze dvou) oloupeme kůži a maso rozebereme na malé kousky. Rýži uvaříme podle návodu do skoro měkka (mělo by to být obecně kolem čtvrt hodiny). V menším hrnci si uvedeme do varu vodu, osolíme, dáme do ní mraženou a na kostičky nakrájenou mrkev, po třech minutách přihodíme hrášek a vaříme další tři minuty. Slijeme. Česnek oloupeme a utřeme. Uzené kuřecí, česnek, zeleninu, tři plátky másla, čerstvě nadrcený pepř (hodně), trochu kurkumy a špetku soli (nepřehánět, uzené by mělo být samo o sobě slané) pořádně promícháme a rizoto přeložíme do zapékací misky či pekáčku. Vložíme do trouby rozehřáté na sto osmdesát stupňů a zapékáme přibližně dvacet až pětadvacet minut. Pak pekáč povytáhneme, všechno pořádně prosypeme sýrem, zasuneme a necháme ho na povrchu rozpustit. Při podávání můžeme rizoto znova "osýrovat."

Prosté, rychlé a pro většinu strávníků překvapivě přijatelné. Dobrou chuť.

Kuře s kolou

23. ledna 2014 v 19:02 Drůbež
Suroviny: 6 kuřecích stehýnek (v tomto případě jen paličky), 2/3 skleničky coca coly, 1/4 skleničky kečupu, 2 lžíce medu, tabasco, sůl

Recept: Rozmícháme kečup, coca colu, med, špetičku soli a pár kapek tabasca a touto marinádou zalijeme kuře na těsno naskládané do pekáčku. Necháme marinovat přibližně hodinku, poté ho přikryté vložíme do trouby rozpálené na sto osmdesát stupňů. Pečeme přibližně tři čtvrtě hodinky, pak je odklopíme a krátce dopečeme, aby mělo alespoň nějakou kůrčičku. Pozor, protože je tam med, mívá tendenci po odklopení rychle na povrchu tmavnout - lze ho i jednou pro jistotu otočit. Kuřecí stehýnka s kolou podáváme s dušenou rýží, kterou polijeme vypečenou šťávou.

Plně chápu, že zastánce zdravé výživy právě prožil menší infarkt, pravděpodobně se totéž stalo i fanouškovi Zdeňka Pohlreicha. Ale říkal jsem si, že než to vyzkouším, nebudu kritizovat. A překvapivě je to celkem poživatelné, věřím, že se po tom může utlouct většina dětí (hodně sladké). Na druhou stranu jsem si jist, že kuře s kolou nebude součástí našeho pravidelného jídelníčku :)