Vařené párky

16. dubna 2013 v 23:36 |  Uzeniny
Suroviny: dobré párečky dle libosti a velikosti nádoby - kupujme u ověřeného řezníka a nebo pokud musíme do supermarketu, pečlivě kontrolujme složení a modleme se, aby masa bylo víc než soji či mletých kůží a kostí, hořčice nebo kečup nebo tatarka nebo křen nebo cokoliv jiného, co k nim máte rádi, pečivo


Recept: Asi to znáte, žena uzeniny nekoupí jak je rok dlouhý, maximálně nějakou bio kuřecí šunku pro děti a vy už pomalu zapomínáte na jednu z chutí svého dětství. Pak procházíte kolem výlohy řezníka a tam se na vás usmívá ten svět plný různých nezdravých dobrot. Neodoláte a vezmete si pár nožiček. Přijdete domů, rozhlédnete se jestli manželka je stále ještě v práci, napustíte hrnec vody, hodíte tam párky, dáte je vařit a sednete si k počítači, televizi nebo na záchod. Po čtvrt až půl hodince si vzpomenete na papu, kouknete do hrnce a tam plave několik prasklých nevábných oblud. Jednu vytáhnete, ochutnáte, pak to svinstvo vyhodíte a začnete přemýšlet, jestli náhodou žena nemá pravdu a ty uzeniny dnes nejsou už jen nějaký podfuk.

Nejsou. Stačí udělat jen jednu malou změnu v postupu a výsledek bude to, co jste si představovali. Vařené párky jde totiž udělat ... v pařáku na knedlíky. Nalijete do hrnce studenou vodu, dáte do něj pařák, pokud se ponoří, odlejete vodu - měla by sahat těsně pod něj, vložíte párky, zapnete sporák na menší plamen a jdete si dělat tu nějakou důležitou činnost. Až si vzpomenete, že máte jídlo na plotně, vrátíte se do kuchyně, oheň dáte na maximum, přiklopíte hrnec pokličkou a když voda začne do minutky bublat, vše vypnete. Vyndáte si talíř, kydnete na něj hořčici či jiné dochucovadlo podle potřeb, připravíte příbor a můžete párky odklopit, dát na talíř a sníst. :) Pokud jste disciplinovaný kuchař co od hrnce neutíká, tak klidně dejte málo vody, sporák na maximum, rovnou pokličku a jak se začne vařit, tak můžete vypnout a postupovat dál stejně.
Dobrou chuť :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Filius Filius | E-mail | Web | 17. dubna 2013 v 2:43 | Reagovat

Super. Jednoznačně souhlasím. Když si člověk občas přečte složení „párků“ z Makra, trochu se zděsí – kde je maso? Na druhou stranu obchodníci jen reagují na poptávku...

2 MirekC MirekC | Web | 8. května 2014 v 17:31 | Reagovat

První odstavec mě upřímně rozesmál!!! Možná by šly takto ohřát i v parním hrnci... :-)Nevím jestli ještě jsou takové ty "svlíkací" párky, ty nepraskaly, ale za to pěkně "nakynuly".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama